11 cze 2008

Kaosbreed

Ni z gruszki, ni z pietruszki postanowiłem uruchomić srodowy cykl poswiecony polskim twórcom (etykieta - artist). Może zdażyć się tak, że po dwóch miesiącach nie będę miał już o kim pisać, ale tendencja jest wzwyżkowa więc może będzie to neverending story. Na pierwszy ogień idzie Kaosbreed, czyli duet z Płocka.

Kaosbreed: ptr1 & MCQ

O tym, że w Płocku jest zajebiscie wie chyba każdy kto choć raz odwiedził to miasto w czasie któregos z letnich festiwali (Reggaeland, Audioriver). Niestety zimą nie jest już tak fajnie, za moment zamykają Formę, ostatni z dwóch przyzwoitych klubów w tym miescie (Loch zamknęli jakis czas temu). W tych własnie klubach spotkać można było 2 płockich didżeji i producentów MCQ oraz ptr1 kryjących się obecnie pod wspólnym pseudonimem Kaosbreed. Produkcje które można usłyszeć na ich myspace wskazują na bardzo szeroki zakres inspiracji płynących jak mówi MCQ "od metalu, przez hardcore, jazz do techno". Na dubstep trafili nie przypadkowo, ostatnimi czasy poruszali się w obrębie breakbeat, dub, dnb - dubstep jakby nie patrzeć jest wrzuceniem do jednego wora tych trzech. Osobicie bardzo lubie ich utwory, mają w sobie dużo delikatnosci, przesączone są dubową przestrzenią, momentami przywodzą na mysl Buriala...

W najbliższym czasie będzie można ich zobaczyć na żywo na wspomnianym wyżej festiwalu Reggaeland w namiocie Jungle Respecta gdzie zaprezentują specjalnie przygotowany showcase (live+dj), tego samego dnia również konkretną dawkę basu zapewnić ma reprezentacja My Head Is Dubby: S400 + ill1 + mc Tomal + mc Proxy. A dzień później wystąpi r33lc4sh (a.k.a. Grim Feast - patrz w archiwum) w kooperacji z jednym z najzdolniejszych polskich MC reggae - Juniorem Stressem. Polecam festiwal, ja niestety gram tego dnia na południu Polski, more info soon.

Kaosbreed - Open your dub (kliknij by sciągnąć)

Brak komentarzy: